KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 7986225
nr 798 6225
Ulf Trotzig
(1925-2013), Sverige
Etsning, Ulf Trotzig (f. 1925), 23/34, signerad, motivets mått: 23x22
Ulf Trotzig, svensk målare, tecknare och grafiker född 1925, död 2013.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 17 december 2012
kl 17:51:24
14/12 12:15:37
100 kr
17/12 09:55:29
Ulf Trotzig
Läs mer om Ulf Trotzig